مردان آتش

چگونه یک کسب و کار را اداره کنیم؟ - مردان آتش

به گزارش مردان آتش؛ مطالعه رهبری جهانی ۲۰۲۱ که توسط DDI (سازمان توسعه بین المللی) انجام شده، نشان می‌دهد بیش از ۶۰ درصد رهبران کسب و کار‌ها در پایان روز کاری احساس خستگی مفرط می‌کنند و این امر بر زندگی شخصی آن‌ها و در نتیجه شرکت آن‌ها تیز تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل در ابتدا باید روی تقویت رهبری خود کار کنید. بسیاری از کارآفرینان سیستم مدیریتی مناسبی ندارند. در ادامه این مطلب ایده‌هایی برای توسعه سیستم رهبری خودتان توصیه شده است:

۱. روال عادی کارها شما را آزاد می‌کند

کارآفرینان به آزادی نیاز دارند، به همین دلیل شرکت جدیدی راه‌اندازی می‌کنند. کلید اصلی کارآفرینان که برای به دست آوردن آزادی کمک زیادی به آن‌ها می‌کند، نظم و انضباط است. اگر قصد دارید بر تکنیک و روش خاصی مسلط شوید، در ابتدا باید اجزای آن را از طریق یک فرایند سیستماتیک بررسی کنید.

طبق گفته مشاور و راهنمای باتجربه «ورن هارنیش»، کا‌رهای روزمره شما را آزاد می‌کنند. با این وجود بهتر است یک مردان آتشمه صبحگاهی داشته باشد که به شما امکان می‌دهد از نظر جسمی، ذهنی، احساسی و روحی پیشرفت کنید.

۲. چارچوب ۲۵ ساله

«سلیم اسماعیل»، کارآفرین و آینده پژوه از «سیلیکون ولی» یک تحقیق گسترده ۴ ساله در مورد شرکت‌های نوآوری که بر بازار جهانی تسلط دارند مانند اوبر، تسلا، اسپیس ایکس و گوگل انجام داده است. او در تحقیق خود متوجه شده تمام این شرکت‌ها دارای یک عنصر مشترک به عنوان «هدف تحول عظیم» (MTP) بوده‌اند. به همین ترتیب یک شرکت نیز برای هم تراز کردن کارکنان خود به MTP احتیاج دارد، شما همچنین به عنوان یک رهبر باید چشم‌انداز بلند مدتی داشته باشید تا تمام کارها را هماهنگ کرده و در نتیجه پیشرفت کنید.

مفهوم چارچوب ۲۵ ساله از کتابی با همین نام نوشته «دن سالیون» نشات می‌گیرد. چگونه می‌توانید کارهای شرکت خود را به صورت استراتژیک مردان آتشمه‌ریزی کنید؟ چگونه می‌توانید آن‌ها را به صورت روزانه اجرا کنید؟ جواب این سوال‌ها مشخص می‌کند که باید بر بلندمدت تمرکز کنید.

۳. تمرین آگاهانه

پردرآمد‌ترین افراد جهان، معمولا از حرفه‌هایی مانند ورزش، سرگرمی و موسیقی هستند. در این نوع مشاغل، افراد ۹۰ درصد از زمان خود را صرف آموزش یا تمرین و تنها ۱۰ درصد از زمان خود را صرف اجرای آن می‌کنند. از آنجایی که زمان زیادی را صرف تمرین کرده‌اند، معمولا در سطح بالایی ظاهر می‌شوند و درآمد آن‌ها نیز طبیعتا زیاد است.

در یک کسب و کار، عکس این قضیه درست است. رهبر کسب و کار تقریبا ۱ درصد از زمان خود را صرف یادگیری و ۹۹ درصد از آن‌ها را برای انجام کارها مردان آتشمه‌ریزی می‌کنند. رهبران موفق می‌توانند این مقیاس را معکوس کنند و روی آموزش و تفکر استراتژیک تمرکز داشته باشند.

همچنین در برخی موارد ممکن است تمرینات را به تنهایی و اشتباه انجام دهید. به همین دلیل بهتر است تمرینات خود را به صورت آگاهانه با متخصصان دیگری در میان بگذارید.

بازدید : - بار دسته بندی : جامعه و شهری تاريخ : 20 آگوست 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها