مردان آتش

بیش از ۹۵ درصد کشور بر روی خط گسل است/ 39 حادثه طبیعی طی یک سال گذشته به ثبت رسیده است - مردان آتش

به گزارش مردان آتش؛ مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در  نشست خبری امروز به مناسبت روز خبرنگار گفت: اعتماد عمومی به جمعیت هلال احمر به دلیل اقدامات خبرنگاران در رسانه های متعدد و انعکاس اخبار هلال احمر افزایش پیدا کرده است.

او افزود: شاهد تغییرات اقلیمی در جهان هستیم و کشور ما هم از تغییرات اقلیم آسیب دیده است.

ولی پور تاکید کرد: حدود  ۴۱حادثه مرگباردر ۴۰ سال گذشته ثبت شده که از این میان ۳۹ حادثه طبیعی بوده است.

او ادامه داد: با توجه به تغییرات اقلیم، وضعیت کنونی آسیب پذیر است و باید بیش از گذشته به پیشگیری و آموزش توجه کرد و آسیب های ناشی از آن را کاهش داد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر تصریح کرد: با جمعیت زیادی از مردم روستا و شهر در جامعه و در خانه های هلال  ارتباط داریم از این رو امداد و اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار است.

او با بیان اینکه برای افزایش تاب آوری جامعه رسانه و خبرنگاران موثر هستند، اظهار کرد: باید بتوان بینش اجتماعی را نسبت به این اقدامات افزایش داد.

ولی پور تاکید کرد: بیش از ۵ هزار ۸۰۰ خانه هلال شکل گرفته است که در حال ارائه خدمت هستند. همچنین بیش از ۹۵ درصد کشور بر روی خط گسل و کشورهای حادثه خیز بوده و جز ۱۰ کشور نخست حادثه خیز دنیا هستیم.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه ۱۹ هزار میلیارد برای تکمیل تجهیزات امداد و نجات باید هزینه شود، افزود: شرایط مطلوب قرار داریم و در صورت نیاز از سپاه و بسیج استفاده خواهد شد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در پایان افزود: امیدواریم بتوان اقدامات توسعه ای و تجهیز زیرساخت‌ها را انجام دهیم.

//انتهای پیام: 5

بازدید : - بار دسته بندی : انتظامی و حوادث تاريخ : 20 آگوست 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها