مردان آتش

کرونا میکروب نیست ویروس است! - مردان آتش

به گزارش مردان آتش؛ مسعود مردانی، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در حال حاضر برخی پزشکان در گرگان مدعی شده اند که با کالبدشکافی بر روی چند بیمار کرونایی مشاهده کردند که این بیماری میکروب است البته این ادعا را چندی پیش پزشکان ایتالیایی نیز بیان کردند اما این مطالب نادرست است و کرونا ویروس زنده بود و پایه علمی ندارد.

او تاکید کرد: پزشکان باید مردم را تشویق و ترغیب به رعایت پروتکل های بهداشتی کنند، نه اینکه با برخی مطالب غیرعلمی و غیر مستند، در اذهان عمومی اضطراب و نگرانی ایجاد کنند.

رئیس مرکز بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: کرونا ویروسی است که دائما در حال تغییر جهش بوده و بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت بیماری پاندمی در پاندمی است، در حالیکه چگونه میکروب می تواند چنین جهشی داشته باشد.

به گفته مردانی، اکنون شرایط خاصی در دنیا و ایران از لحاظ وضعیت کرونا حاکم بوده و حتی علاوه بر واکسیناسیون رعایت اصول بهداشتی از جمله ماسک زدن، پرهیز از تجمعات، شست وشوی دستها یا ضدعفونی کردن، رعایت فاصله گذاری اجتماعی ضروری است.

او تاکید کرد: درصد بالایی بیماران کرونایی بصورت خانوادگی به کرونا مبتلا شده و به مراکز درمانی مراجعه می کنند و سرعت سرایت پذیری دلتا بسیار بالاست.

مردانی ادامه داد: مردم هر نوع واکسن کرونا که در دسترس است باید تزریق کنند و همچنان به رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه دهند.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: همه قشرهای جامعه باید یکدیگر را به رعایت مسائل بهداشتی ترغیب کنند و شایعات و مطالب غیر علمی و ثابت نشده فقط نگرانی ها را در مورد کرونا افزایش می دهد و کارآیی ندارد.

منبع: ایرنا

بازدید : - بار دسته بندی : سلامت تاريخ : 20 آگوست 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها