مردان آتش

۲ میلیون و ۵۹۰ هزار دز واکسن کرونا در تهران تزریق شد/ واکسن کرونا تنها عامل کاهش مرگ و میر - مردان آتش

به گزارش مردان آتش؛ علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: در گروه سنی بالای ۸۰ سال در استان تهران و اکثر استان ها میزان واکسیناسیون به ۸۶ درصد رسیده است.

او ادامه داد: در گروه سنی بین ۷۰ تا ۸۰ سال این عدد به ۸۲ درصد رسیده است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران توضیح داد: در گروه ۶۵ تا ۷۰ سال این عدد ۷۱ درصد است و در گروه ۶۰ تا ۶۵ سال هم ۵۹ درصد واکسن خود را دریافت کردند.

زالی اضافه کرد:  واکسن کرونا تنها عاملی است که درحال حاضر می تواند میزان مرگ و میر، بستری در بخش های ویژه و ابتلای شدید را کاهش دهد.

او گفت: هرگونه تاخیر در روند واکسیناسیون به خصوص در گروه سنی پرمخاطره و سالمندان، بسیار مخاطره آفرین خواهد بود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از شهروندان تقاضا کرد که در صورت قرار گرفتن در اولویت تزریق واکسن، نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

او با بیان اینک در این روزهای سخت کرونایی حتما اقدام به تزریق واکسن اقدام کنند تا از خطر بیماری بکاهد، اظهار داشت: تمام مطالعات بین المللی نشان می دهد باوجود شایع شدن سوش دلتا در بسیاری از کشورها از جمله ایران، واکسن همچنان به عنوان یک راهکار منطقی، سهل الوصول، کارا و سریع الاثر تلقی می شود.

زالی تاکید کرد: واکسیناسیون کرونا شرط لازم برای ابتلا نشدن است و شرط کافی رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی است و به همین دلیل مردم باید این موارد را همچنان رعایت کنند. مردم همچنان استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و حضور نیافتن در تجمعات و مراسمات را رعایت کنند.

بازدید : - بار دسته بندی : سلامت تاريخ : 20 آگوست 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها