مردان آتش

ادامه توزیع رایگان روزانه ۱۵۰ هزار کیت تشخیصی کرونا به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی - مردان آتش

به گزارش مردان آتش؛ با توجه به اعلام نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به انواع تست‌های تشخیصی بیماری کرونا از ابتدای پاندمی کرونا، هیات امنای صرفه جویی ارزی،  اقدام به توزیع رایگان کیت‌های تشخیصی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور کرده است که این روند در پیک پنجم کرونا نیز ادامه داشته است به طوری که بطور متوسط در روز  حدود ۱۵۰ هزار کیت در کشور توزیع شده است.

براساس این گزارش، در صورت تشخیص زودهنگام بیماری، امکان شناسایی و درمان موارد ابتلا به کووید 19 و کاهش چرخه انتقال ویروس و تبع آن کاهش میزان موارد بستری، وجود خواهد داشت. لذا  تامین این کیت‌ها در مدیریت و مقابله با بیماری کرونا بسیار حائز اهمیت است.

هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، از ابتدای همه گیری بیماری کرونا اقدام به خریداری، تامین و توزیع کیت‌های تشخیص کرونا به سراسر کشور کرده و به عبارتی برای ۶۴ دانشگاه علوم پزشکی کیت‌های مورد نیاز را ارسال کرده که این میزان در سال جاری به  روزانه حدود ۱۵۰ هزار کیت رسیده است.

طی دو هفته گذشته هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اقدام به توزیع بیش از یک میلیون و ۵۲۹ هزار کیت برای ۳۱ استان در سراسر کشور کرده است که این اقدام در روند تشخیصی  بیماران مبتلا به کرونا بسیار حائز اهمیت محسوب می شود.

گفتنی است،  از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون نیز حدود ۱۴ میلیون کیت کرونا شامل کیت تشخیص مولکولی، کیت استخراج و کیت تشخیص سریع کرونا توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی برای مراکز درمانی دولتی ارسال شده است.

بازدید : - بار دسته بندی : سلامت تاريخ : 20 آگوست 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها